Hemen ücretsiz üye ol anında 100₺ Networkdry hesabına yüklensin. HEMEN ÜYE OL >>

En Çok Tercih Edilenler

Takım Elbise Kuru Temizleme (Normal - 2 Parça)
Takım Elbise Kuru Temizleme (Normal - 2 Parça)
246,06
159,94
Gömlek Ütüleme (Poplin)
Gömlek Ütüleme (Poplin)
49,43
32,13
Pantolon Kuru Temizleme (Normal&Kot)
Pantolon Kuru Temizleme (Normal&Kot)
104,36
67,83
Makine Halı Yıkama
Makine Halı Yıkama
63,38
44,37
Ceket Kuru Temizleme (Normal&Kot)
Ceket Kuru Temizleme (Normal&Kot)
141,71
92,11
Gömlek Kuru Temizleme (Poplin)
Gömlek Kuru Temizleme (Poplin)
99,96
64,97
Kaban&Parka Kuru Temizleme (Kaşe)
Kaban&Parka Kuru Temizleme (Kaşe)
246,06
172,24
Pantolon Ütüleme (Normal&Kot)
Pantolon Ütüleme (Normal&Kot)
51,63
33,56
Mont Kuru Temizleme (Normal)
Mont Kuru Temizleme (Normal)
213,11
149,18
Elbise Kuru Temizleme (Normal)
Elbise Kuru Temizleme (Normal)
184,55
129,19
Shaggy Halı Yıkama
Shaggy Halı Yıkama
71,83
50,28
Mont Kuru Temizleme (Kaz Tüyü & Kayak)
Mont Kuru Temizleme (Kaz Tüyü & Kayak)
378,98
265,29

En Çok Arananlar

takım elbise gömlek abiye gelinlik
0
basket
Nclub Banner Sipariş Hattı Hopi Banner Üye Ol 100 Para Puan Kazan

Alkol Lekesi Nasıl Çıkar?

Alkol lekesi nasıl çıkarAlkol Lekesi Nasıl Çıkar?

Sevdiklerinizle bir arada olduğunuz özel bir davettesiniz. Herkes bir arada olmaktan çok mutlu ve keyifli bir yemek yeniyor. Heyecanlı bir şekilde güzel anılarınızdan bahsederken, kolunuz kadehinize çarpıyor ve o çok sevdiğiniz beyaz elbisede, kocaman kırmızı şarap lekesi oluşuyor. Çıldırırsınız öyle değil mi? Alkol lekesi nasıl çıkar? Bu aslında birçok kadının aklındaki sorulardan biridir. Her ne kadar çok fazla karşılaşılıyor olmasa da, özellikle şarap gibi alkollü içecekler giysilerde leke bıraktığında, kuru temizleme uygulamalarına başvurmak gerekir.

Kıyafetleriniz şarap lekesi olduğunda ilk müdahale, lekeli bölgeye tuz serpmek şeklinde olmalıdır. Yağ lekelerinde de işe yarayan bu yöntem, lekenin kumaş içerisine hapsolmasını engeller. Bir süre tuzla beklettikten sonra soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Yıkama işlemini yaparken çitilememeye dikkat etmek gerekiyor. Çitilendiği zaman leke daha geniş alana yayılabilir ve bu durumda baş etmesi çok daha zor bir leke yaratılmış olur.

Soda da şarap lekesini çıkarma konusunda iyi bir yardımcı olabilir. Sadece hazımsızlık sorunlarına iyi gelmeyen soda, aynı zamanda leke çıkarmak için de kullanılabiliyor. Lekeli bölgeye soda döktükten sonra, beyaz bir bez ya da havlu peçete yardımıyla hafif uygulamalar yapabilirsiniz. Ancak bastırmamaya dikkat etmek gerekiyor.

Halıdan alkol lekesi nasıl çıkar?

Halıda alkol lekesi meydana geldiğinde, hızlı bir şekilde müdahale etmek, lekenin kalıcı olmasını önleyecektir. İlk olarak bol deterjanlı bir su hazırlamalı ve deterjanın köpüğünü lekeli bölgeye sürmelisiniz. Kısa bir süre bekledikten sonra, fırça yardımıyla halıyı fırçalamak gerekiyor. Fırçalama işleminin ardından temiz bir bezle silebilirsiniz. Kullanılan deterjanın renk ağartıcı özelliğinin olmamasına da dikkat etmelisiniz.

Bira lekesi nasıl çıkar?

Kıyafetleriniz ya da diğer eşyalarınız bira lekesi olduğunda, imdadınıza yetişecek olan şey sirkedir. Hızlı bir şekilde lekenin olduğu bölgeye sirkeli su ile uygulama yapmak gerekiyor. 1 ölçek elma sirkesi, 5 ölçek su şeklinde bir karışım hazırlayarak, lekeli bölgeye uygulandığında, alkol lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabı bulunmuş olacaktır.

Alkol lekesini çıkarmak için evde yapılan uygulamalar, maalesef çok iyi sonuç vermeyebilirler. Yanlış bir uygulama yapmak, eşyanın dokusuna zarar vereceği için, büyük kayıplara neden olabilir. Bu konuda uygun kuru temizleme uygulamasından yararlanmak hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik bir yöntem olacaktır. Online kuru temizleme ağı ile hayatımızın içerisinde yerini alan Networkdry, sizin de kahramanınız olabilir.

Taglar