kuru-temizleme-hali-yikama Merhaba
Giriş Yap Üye Ol
kuru-temizleme-hali-yikama
Sepetiniz kuru-temizleme-hali-yikama
Henüz Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
kuru-temizleme-hali-yikama
0
Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Çay Lekesi Nasıl çıkarÇay Lekesi Nasıl Çıkar?

Toplum olarak en çok sevdiğimiz içeceklerin başında çay geliyor. Özellikle kahvaltıların vazgeçilmezi olan çay, sudan sonra en çok tükettiğimiz içecek diyebiliriz. Bu kadar çok tüketiliyor olması, sıklıkla Çay lekesi nasıl çıkar? sorusuyla karşı karşıya kalmamıza neden oluyor. Giysiler, halılar, mobilyalar, hangisi olursa olsun, çay lekesi oluştuğu an hızlı bir şekilde müdahale etmek, kumaş dokularına zarar vermemek adına, kuru temizleme uygulaması yaptırmak gerekir.

Çay lekesi oluştuğunda ise yapılacak uygulamalar giysiler ve eşyalar için farklılık gösterir. Giysideki çay lekesini çıkarmak için yapılması gereken uygulamalar şu şekildedir:

- İlk olarak hızlı bir şekilde uygulama yapılmalı ve giysinin tersi çevrilerek yıkanmalıdır.

- Yıkama suyunun soğuk olmasına dikkat edilmesi gerekir.

- Kullanılan deterjan mutlaka kumaş yapısına uygun olmalı ve rengini soldurmayacağından emin olunmalıdır.

- Çay lekesi yeni oluştuysa 10-15 dakika deterjanlı suda bekletilmesi yeterlidir.

- Eski, kurumuş bir lekeyse 30-40 dakika bekletmek uygun olacaktır.

- Bekledikten sonra yine soğuk suyla iyice durulanmalı ve çamaşır makinesinde uygun ayarda yıkanmalıdır.

- Giyside kalıcı lekenin kalmaması ve deformasyonun oluşmaması için çay lekesinde de kuru temizleme hizmeti almak uygun adım olacaktır.

Halıdaki çay lekesini çıkarmak için ise;

- Halının yüzeyindeki çay hemen kâğıt havlu yardımıyla alınmalı ve içerisine işlemesi engellenmelidir.

- Leke derine inmediğinde çıkarılması çok daha kolay olacaktır.

- Ağartıcı özelliği bulunmayan bir toz deterjan ve ılık suyla lekeli bölgeye uygulama yapılabilir, ancak çok fazla bastırmamaya dikkat etmek gerekiyor.

- Bir süre bekledikten sonra yine hafif uygulamalarla uygulama yapılan bölge durulanabilir.

Koltuktaki çay lekesini çıkarma işleminde de yine halı için yapılan uygulama uygun olacaktır. Ilık su ve rengine zarar vermeyecek bir toz deterjan yardımı ile uygulama yapabilirsiniz. Yalnız bu işlemde koltuk döşemesinde kullanılan kumaşın yapısına dikkat etmek gerekiyor. Özel bir kumaş kullanıldıysa, çay lekesini çıkarmak yerine, kalıcı bir iz oluşmasına neden olabilir.

Çay lekesi nasıl çıkar herkesin cevabını merak ettiği bir sorudur. Şekerli çayın lekesi, şekersiz çaya göre biraz daha uğraştırıcıdır ve özellikle açık renkli giysilerden çıkarılması zordur. Çay lekesinden kurtulmak isterken, giysilerinize zarar vermemek için bu işi profesyonellere bırakabilirsiniz. Kuru temizleme alanında oluşturduğu hizmet ağı ile dikkatleri üzerine çeken Networkdry, çay lekesinden kurtulma konusunda da hem giysileriniz, hem de ev tekstili ürünleriniz ile halılarınız için kusursuz sonuçların elde edilmesini sağlayacaktır.

  
Online Sipariş
SADECE 30 SANİYEDE SİPARİŞ VERİN