kuru-temizleme-hali-yikama Merhaba
Giriş Yap Üye Ol
kuru-temizleme-hali-yikama
Sepetiniz kuru-temizleme-hali-yikama
Henüz Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
kuru-temizleme-hali-yikama
0
Ağır Sos Lekesi Nasıl Çıkar?

Ağır Sos Lekesi Nasıl Çıkar?

Her birimiz lezzeti yemeklerden keyif alıyor, kendimizi kaptırdığımızda kalorisini bile hesaba katmıyoruz. Bu yemeklerin çoğu zaman karbonhidrattan ziyade zararları da olabiliyor. Mesele giysilerimizde oluşan lekeler gibi. Yemekler için hazırlanan soslar, akışkan yapıları nedeniyle yerken dökülebiliyorlar. Bunlar bazen kıyafetlerimizde, bazen de yemek masamızın örtülerinde çirkin lekelerin oluşmasına neden olur. Peki, ağır sos lekesi nasıl çıkar?

Genel olarak yağ ağırlıklı ve salçalı olan bu soslar, giysilerde de, ev tekstili ürünlerinde de kötü izler bırakırlar. Birçok kişi tarafından ağır sos lekesi çıkarma işleminde ilk uygulama tuz dökmek olur. Özellikle masada bulunuluyorsa hızlı bir refleksle lekenin üzerine tuz dökülerek, yağı emmesi sağlanır. Bu bazı basit yağ lekeleri için etkili bir yöntem olabilir, ama ağır sos lekelerinde tuz pek de işe yaramayacaktır. Bu lekelerden temelli kurtulmanın tek yolu, kuru temizleme uygulaması yaptırmaktır.

Ağır sos lekesi nasıl çıkar, hangi yöntem bu lekeleri çıkarma konusunda etkilidir tam olarak bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü sosun içerisinde yer alanlara göre leke durumu değişeceği için, yapılabilecek uygulamalar da değişir. Ancak evde yapılabilecek ilk uygulama, bulaşık deterjanı ile lekeyi temizlemektir. Özellikle renkli bir kumaş üzerinde işlem yapılacaksa, bulaşık deterjanının ağartıcı madde içermediğinden emin olmak gerekir. Aksi takdirde lekeyi çıkarmak isterken, kumaşın rengi de bozulabilir.

Leke üzerine bulaşık deterjanı ile yapılan uygulamanın ardından, yıkama talimatına uygun olarak yıkanmasını sağlamak gerekiyor. Yıkandıktan sonra da hala üzerinde leke varsa, leke çıkarıcıları kullanarak tekrar tekrar kumaşın yıpranmasını sağlamak yerine, kuru temizleme uygulaması yaptırılmalıdır. Ancak ürünü kuru temizlemeciye teslim etmeden önce, söz konusu leke hakkında bilgi verilmelidir. Bu sayede ona uygun işlem yapılabilir.

Kuru temizleme sektöründe lider isim olan Networkdry, tüm uygulamalarda beklentilerinize cevap verecek ve ekonomik çözümler yaratarak işinizin kolaylaşmasını sağlayacaktır.

  
Online Sipariş
SADECE 30 SANİYEDE SİPARİŞ VERİN