Hemen ücretsiz üye ol anında 100₺ Networkdry hesabına yüklensin. HEMEN ÜYE OL >>

En Çok Tercih Edilenler

Takım Elbise Kuru Temizleme (Normal - 2 Parça)
Takım Elbise Kuru Temizleme (Normal - 2 Parça)
189,28
132,50
Gömlek Ütüleme (Poplin)
Gömlek Ütüleme (Poplin)
38,03
26,62
Pantolon Kuru Temizleme (Normal&Kot)
Pantolon Kuru Temizleme (Normal&Kot)
80,28
56,20
Makine Halı Yıkama
Makine Halı Yıkama
63,38
44,37
Gömlek Kuru Temizleme (Poplin)
Gömlek Kuru Temizleme (Poplin)
76,90
53,83
Ceket Kuru Temizleme (Normal&Kot)
Ceket Kuru Temizleme (Normal&Kot)
109,01
76,31
Kaban&Parka Kuru Temizleme (Kaşe)
Kaban&Parka Kuru Temizleme (Kaşe)
189,28
132,50
Pantolon Ütüleme (Normal&Kot)
Pantolon Ütüleme (Normal&Kot)
39,72
27,80
Mont Kuru Temizleme (Normal)
Mont Kuru Temizleme (Normal)
163,93
114,75
Elbise Kuru Temizleme (Normal)
Elbise Kuru Temizleme (Normal)
141,96
99,37
Shaggy Halı Yıkama
Shaggy Halı Yıkama
71,83
50,28
Mont Kuru Temizleme (Kaz Tüyü & Kayak)
Mont Kuru Temizleme (Kaz Tüyü & Kayak)
291,53
204,07

En Çok Arananlar

takım elbise gömlek abiye gelinlik
0
basket
Nclub Banner Sipariş Hattı Hopi Banner Üye Ol 100 Para Puan Kazan

Çamaşır Yıkamak

Çamaşır yıkamakÇamaşır Yıkamak

Son dönemlerde online sipariş alma yönteminin kuru temizleme hizmetine uyarlanması ile dar zamanlı müşterilerinin dikkatini çeken Networkdry, çamaşır yıkama işleminin tam anlamıyla bilinmediğini masaya yatırdı. Bu nedenle daimi müşterileri ve takipçileri için çamaşır yıkamanın kuralları hakkında bilinmeyenleri, kuru temizleme ustası Mehmet Bey’den aldığı bilgiler ile aydınlatıyor.

Kural 1: Çamaşırları renklerine göre ayırın.

 Evinizde biriktirmiş olduğunuz çamaşırları önce renkli ve beyaz diyerek ayırmanız gerekmektedir. Bunun amacı çamaşırlar arasında renkli olup, rengini çok akıtan giysinin beyaz ya da daha açık renkli olan çamaşırı boyamasının önüne geçilmesidir. Günümüzde her ne kadar tüm renkleri aynı anda yıkamaya imkân veren deterjanlar olsa da, siz işinizi sağlama alın.

Kural 2: Çamaşırları türlerine göre ayırın.

Çamaşırları renklerine göre ayırdıktan sonra bir de türlerine göre ayırmanız, yıkama öncesinde yapmanız gereken bir işlemdir. Bunun nedeni hassas kumaşlar ile kalın kumaşları birbirinden ayırmaktır. Çünkü hassas kumaşın dayanacağı sıcaklık ve devir sayısı ile kalın kumaşın dayanacağı aynı değildir. Kumaşların dayanıklılığını arttırmak, çamaşır makinesinden sevdiğiniz hassas kumaşları yırtılmış ve parçalanmış çıkarmak istemiyor iseniz, bu kuralı da unutmamanız gerekiyor.

Kural 3: Havlu ve çarşaflar da ayrılmalı.

Renk ve kumaş ayrımının yanı sıra, havlu ve çarşaf ayrımını da yapmayı atlamamalısınız. Yapılan her bir ayrım, hem enerji tasarrufu sağlayacak hem de çamaşırlarınızın ömrünü uzatacak.

Kural 4: Doğru ayarda yıkadığınızdan emin olun.

Genellikle çamaşır yıkarken dikkat edilmesi gerekenler; deterjan seçimi, sıcaklık seçimi ve devir seçimidir. Beyazlarınız için 80 derecelik uzun program, renklileriniz için 40 derecelik kısa program uygun olacaktır. Renklilerin sıcak suda yıkanması, renklerin daha çabuk solmasına neden olduğundan daha soğuk bir yıkama programı tercih edilmektedir. Tüller için düşük ısıda ve az deterjanlı, yünlüler soğuk suda ve az deterjanlı, pamuklular soğuk suda ve çok deterjanlı, kadifeler hassas programda ve az deterjanlı, ipekliler soğuk suda ve az deterjanlı olarak yıkanmalıdır. Hatta kıyafetlerinizi az kirli çok kirli diye de ayırarak daha az deterjan ve enerji ile çamaşır yıkama işleminizi tamamlamış olursunuz.

Kural 5: Yeni çamaşır makinesi almak, hiç fena olmaz.

Makinenizin tül, yünlü, pamuklu, kadife, ipek, spor giysiler için ayarlanmış ayrı programları olmalıdır. Eski makinelerde bu ayrımlar olmadığı için ezbere yapmak gerekiyordu. Ama şimdi yeni makinelerde her bir kumaş çeşidine göre derece ve devir tanımlandığı için, makinede seçim yapılır yapılmaz otomatik olarak göstermektedir.

Kural 6: Yıkama talimatında ne yazıyorsa o!

Giysilerinizin yıkama talimatında “30 derece de yıkanır” yazıyorsa 40 derecede yıkamak olmaz, 20 derecede hiç olmaz. Yıkama talimatlarına mutlaka uymalısınız. Ayrıca yıkama talimatında “Sadece kuru temizleme yapılır” ibaresi olan hiçbir ürününüzü makinede yıkamamalısınız. Aksi takdirde pamuklanma, renk solması, çekme ve bozulma gibi kusurlar meydana gelebilir.

Her türlü kuru temizleme, ütüleme ve halı yıkama işlemleriniz için Networkdry ekibi yanınızda olacaktır!

 

Taglar