En Çok Tercih Edilenler

Takım Elbise Kuru Temizleme (Normal - 2 Parça)
Takım Elbise Kuru Temizleme (Normal - 2 Parça)
405,00
140,00
Gömlek Ütüleme (Poplin)
Gömlek Ütüleme (Poplin)
77,00
50,05
Pantolon Kuru Temizleme (Normal&Kot)
Pantolon Kuru Temizleme (Normal&Kot)
185,00
70,00
Makine Halı Yıkama
Makine Halı Yıkama
128,00
57,60
Ceket Kuru Temizleme (Normal&Kot)
Ceket Kuru Temizleme (Normal&Kot)
220,00
70,00
Gömlek Kuru Temizleme (Poplin)
Gömlek Kuru Temizleme (Poplin)
162,00
70,00
Kaban&Parka Kuru Temizleme (Kaşe)
Kaban&Parka Kuru Temizleme (Kaşe)
382,00
267,40
Pantolon Ütüleme (Normal&Kot)
Pantolon Ütüleme (Normal&Kot)
80,00
52,00
Mont Kuru Temizleme (Normal)
Mont Kuru Temizleme (Normal)
331,00
231,70
Elbise Kuru Temizleme (Normal)
Elbise Kuru Temizleme (Normal)
287,00
70,00
Shaggy Halı Yıkama
Shaggy Halı Yıkama
145,00
65,25
Mont Kuru Temizleme (Kaz Tüyü & Kayak)
Mont Kuru Temizleme (Kaz Tüyü & Kayak)
588,00
411,60

En Çok Arananlar

takım elbise gömlek abiye gelinlik
0
basket
Nclub Banner Sipariş Hattı
Kuru Temizleme seperat Mont Kuru Temizleme (Normal)
Mont Kuru Temizleme (Normal)
Sorunuz mu var?
Destek ve Yardım Hattı:
0850 433 1 379

Mont Kuru Temizleme (Normal)

%30 İndirim
331,00 ₺231,70 ₺
Hemen Alım 24 Saatte Teslim
Hemen Alım48 Saatte Teslim
60 Tl ve Üzeri Ücretsiz Servis
350 TL ve üzeri Ücretsiz Servis

Kış aylarının gelmesiyle birlikte, soğuk havalardan korunmak için dolaptan çıkarılan kıyafetler arasında mont da yer alır. Kaban ve parka gibi daha resmi, daha klasik giysiler giymek istemeyenlerin ya da gençlerin tercihi olan montlar; rahatlık, soğuktan korunma ve model çeşitliliği gibi nedenlerden dolayı sıklıkla tercih edilen kışlık kıyafetlerden biridir. İç malzemesi kaz tüyü, yün, pamuk ya da polyester montlar olabildiği gibi, dış malzemesi pamuk, polyester ya da naylon olabilen montlar da vardır. Montlar, üretildikleri kumaşlara ve iç malzemelere göre çok çeşitli olabildiğinden, temizleme şekilleri ve sıklıkları da değişkenlik gösterir. Daha soğuk günler gelmeden

Networkdry olarak bu yazımızda, mont temizliği hakkında detaylı bilgileri ve mont kuru temizleme hakkında merak edilen konuları paylaştık.

Polyester Mont Nasıl Temizlenir?

Üretildiği malzeme nedeniyle, polyester montlar ısıya duyarlıdır ve yüksek ısıyı sevmezler. Yüksek sıcaklıkta yıkandıklarında, polyester montlar hızlı bir şekilde deforme olurlar ve hem görünümlerini hem de soğuktan ya da yağmurdan koruma özelliklerini kaybederler. Genellikle, giysilerin iç kısımlarındaki etikette o giysinin kaç derece sıcaklıkta yıkanabileceğine dair bilgiler yer alır ve konu polyester mont olunca bu sıcaklık değeri 30-40 derece civarı olur. Polyester mont temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, kullanılan temizleyicidir. Ağartıcı içeren ya da çok güçlü kimyasallara sahip deterjanlar, polyesterin yapısına ya da montun görüntüsüne zarar verebilir. Bu nedenle, olabildiğince güçsüz deterjanlar kullanılmalıdır. Çamaşır makinesinde ya da elde yıkadığınız polyester montu, kurutma makinesinde kurutmak ciddi bir hata olacaktır, çünkü kurutma makineleri hem yüksek sıcaklık hem de sert dönüşlerle monta zarar verir. Kurutma işlemi için doğru olan yöntem; havadar bir yere serdiğiniz bir bezin üzerine montu yaymaktır. Montu kurutmak için seçeceğiniz yerin doğrudan güneş görmemesi daha iyi olacaktır.

Şişme Mont Nasıl Temizlenir? 

Şişme mont, çok kolay deforme olabilen bir mont türüdür. Aynı polyester montlar gibi, ki genellikle şişme montların malzemesi de polyester olmaktadır, şişme montlar da sıcak suyu ve güçlü deterjanları sevmezler. Bu nedenle, düşük sıcaklıkta ve güçsüz temizleyiciler kullanarak şişme mont temizliği tavsiye edilir. Şişme mont temizliği konusunda bir diğer önemli detay, su geçirmez kumaşlardan üretildikleri için bu montların ceplerinin yıkama öncesinde kapatılmasıdır. Aksi halde, ceplerde biriken su, yıkama sonrasında ortalığa dökülerek, kötü bir sürprize imza atabilir. Şişme montu makinede yıkamayı düşünüyorsanız, tersini çevirerek yıkamanızda fayda olacaktır. Kurutma işlemini ise, düşük hızda ve ısıda kullanmak şartıyla, kurutma makinesinde gerçekleştirebilir ve ardından da bir yere sererek tamamen kurumasını bekleyebilirsiniz.

Kumaş Mont Nasıl Temizlenir?

Pamuk, yün ya da benzeri bir malzemeden üretilmiş olan kumaş montlar kesinlikle elde yıkanmalıdır. Ilık su ve sabun kullanarak yıkanması gereken kumaş montlar suyu emeceği için, durulama işlemine normalden daha fazla özen gösterilmeli, daha bol su ile durulanmalıdır. Kumaş montu kurutma işleminde ise, iki tane havluya ihtiyaç duyacaksınız. Bu havluların bir tanesini montun altına ve diğerini de üstüne serip, montun çekmiş olduğu suyu emdirmeniz gerekir. Havluların yardımı ile fazla suyundan kurtulan montu, kuru bir yere asarak kurutma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Mont Kuru Temizleme İşleminin Faydaları Nelerdir? 

Yukarıda saymış olduğumuz tüm yöntemler su ve genel kullanıma yönelik temizleyiciler içerdiğinden, siz ne kadar dikkat ederseniz edin, montunuzda az da olsa renk kaybı, şekil bozukluğu ya da işlev kaybına neden olur. Doğru ellerde gerçekleştirilen kuru temizleme işleminde, montun malzemesine uygun temizleyiciler kullanılır ve montta herhangi bir yıpranmaya neden olmadan, hızlı ve etkin bir temizlik işlemi gerçekleştirilir. Maliyet olarak bakıldığında, kuru temizleme her zaman için evde gerçekleştirilen temizleme işlemine göre daha ucuza gelir. Siz de bütçenize uygun kuru temizleme hizmeti almak için kuru temizleme fiyatları listemize göz atabilirsiniz.

Networkdry olarak, Türkiye’nin en yaygın kuru temizleme ağı ile hizmet vermekteyiz. 7/24 online sipariş verebileceğiniz web sitemiz aracılığı ile yerinizden kalkmadan, istediğiniz giysileriniz için kuru temizleme siparişi verebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Networkdry’ı tercih ettiğinizde, giysilerinizi adresinizden aldırıp, 24 saat içerisinde temizletip, adresinize teslim edilmesini de sağlayabilirsiniz.

Networkdry tarafından sunulan kuru temizleme hizmetleri ile ilgili daha detaylı bilgilere 0850 433 1 379 numaralı telefonu arayarak ya da web sitemizde yer alan iletişim formu aracılığı ile müşteri temsilcilerimize ileterek ulaşabilirsiniz.