Hemen ücretsiz üye ol anında 100₺ Networkdry hesabına yüklensin. HEMEN ÜYE OL >>

En Çok Tercih Edilenler

Takım Elbise Kuru Temizleme (Normal - 2 Parça)
Takım Elbise Kuru Temizleme (Normal - 2 Parça)
299,90
194,94
Gömlek Ütüleme (Poplin)
Gömlek Ütüleme (Poplin)
56,85
36,95
Pantolon Kuru Temizleme (Normal&Kot)
Pantolon Kuru Temizleme (Normal&Kot)
137,00
89,05
Makine Halı Yıkama
Makine Halı Yıkama
95,06
66,54
Ceket Kuru Temizleme (Normal&Kot)
Ceket Kuru Temizleme (Normal&Kot)
162,90
105,89
Gömlek Kuru Temizleme (Poplin)
Gömlek Kuru Temizleme (Poplin)
119,90
77,94
Kaban&Parka Kuru Temizleme (Kaşe)
Kaban&Parka Kuru Temizleme (Kaşe)
282,97
198,08
Pantolon Ütüleme (Normal&Kot)
Pantolon Ütüleme (Normal&Kot)
59,37
38,59
Mont Kuru Temizleme (Normal)
Mont Kuru Temizleme (Normal)
245,08
171,56
Elbise Kuru Temizleme (Normal)
Elbise Kuru Temizleme (Normal)
212,23
148,56
Shaggy Halı Yıkama
Shaggy Halı Yıkama
107,74
75,42
Mont Kuru Temizleme (Kaz Tüyü & Kayak)
Mont Kuru Temizleme (Kaz Tüyü & Kayak)
435,83
305,08

En Çok Arananlar

takım elbise gömlek abiye gelinlik
0
basket
Nclub Banner Sipariş Hattı
Kuru Temizleme seperat Gelinlik Kuru Temizleme (Normal&Düz)
Gelinlik Kuru Temizleme (Normal&Düz)
Sorunuz mu var?
Destek ve Yardım Hattı:
0850 433 1 379

Gelinlik Kuru Temizleme (Normal&Düz)

%30 İndirim
1.500,00 ₺1.050,00 ₺
Hemen Alım 24 Saatte Teslim
Hemen Alım72 Saatte Teslim
60 Tl ve Üzeri Ücretsiz Servis
200 TL ve üzeri Ücretsiz Servis

Gelinlik Kuru Temizleme

Gelinlik Kuru Temizleme ve Fiyatları 

Kendisini bembeyaz bir gelinlik içerisinde, hayatının en mutlu anlarından birini yaşarken hayal etmeyen kadın azdır. İşte o mutlu gün, yeni bir hayatın başlangıcıdır ve o güne ait hatıralar arasında gelinlik de vardır. Birçok kadın gelinliğini güzel bir şekilde temizleyip, uygun gördüğü yerde saklamak ve günü geldiğinde aynı mutluluğu yaşayacak olan kızına ya da gelinine hediye etmek ister. Bu amaçla hareket ederken yapılacak ilk iş, düğün günü sonrasında gelinliğin zarar görmeden, doğru bir şekilde temizlenmesidir. Kuru temizleme, oldukça hareketli ve yoğun geçen, uzun bir düğün günü sonrasında gelinlik için uygulanabilecek en iyi temizleme yöntemlerinden biridir.

Gelinlik temizleme, diğer günlük kıyafetler için uygulanan temizleme yöntemlerinden daha fazla dikkat gerektiren bir konudur. Bembeyaz, etek uçları genelde yere temas eden ve kutsal bir anlam taşıyan gelinlik, kuru temizleme dışındaki seçenekler uygulandığında zarar görebilecek, beyazlığını kaybedebilecek bir yapıya sahiptir.

Eğer gelinliği evde ve kendi imkanlarınızla temizlemek isterseniz, aşağıda sıraladığımız kurallara uyarak temizlik gerçekleştirebilirsiniz;

  • Gelinlik ılık ya da soğuk su kullanılarak yıkanmalıdır. Sıcak su, gelinliğin yapısına zarar verebilir.
  • Eğer elde değil de, çamaşır makinesinde yıkanacaksa, 30 derece ya da daha düşük sıcaklıkta, hassas yıkama ayarında ve düşük devirde yıkama yapılmalıdır.
  • Gelinliği yıkarken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, gelinliğin ters çevirilerek yıkanmasıdır.
  • Hareketli geçen bir düğün gününden sonra gelinlik üzerinde oluşan lekeler, ki bu lekeler genellikle etek uçlarında oluşur, yıkama işlemi yapmadan önce gelinliğin yapısına zarar vermeyecek bir temizleyici ile bu lekeler çıkarılmalı, ardından yıkama işlemi yapılmalıdır. Eğer lekeler çıkmıyorsa, temizlemeye çalışırken lekelerin yayılmasına ya da gelinlik kumaşının zarar görmesine engel olmak için, temizlik işlemi bırakılmalıdır.
  • Eğer gelinlik beyaz renk ise, yıkama sırasında beyazlatıcı deterjan kullanılabilir.
  • Gelinlik üzerinde çok fazla dantel varsa, suda tamamen çözünebilen deterjanlardan biri tercih edilmelidir.
  • Eğer gelinlik üzerinde belirgin bir leke yoksa, yani gelinlik temiz sayılacak durumdaysa, güçlü deterjanlar yerine daha doğal ve temizlik gücü deterjanlara göre daha düşük temizleyiciler tercih edilebilir. Bu sayede, gelinliğin yıpranmasına engel olunur.

Her ne kadar alternatif bir yöntem önermiş olsak da, gelinlik kuru temizleme yöntemi her durumda çok daha etkili bir temizlik sunacaktır. Gelinlik kuru temizleme yöntemi ile, üzerinde çok fazla detay, boncuk ya da işleme bulunan gelinlikler yıpranmadan, sulu yıkama yöntemi ile ulaşılamayacak noktalara dahi ulaşarak temizlik gerçekleştirilebilmektedir. Eğer gelinlik kumaşı ipek ise, temizleme için önerilecek yol sadece kuru temizleme olabilir. Diğer yöntemler, ipek kumaşın zarar görmesine neden olur.

Gelinlik temizlendikten sonra, uzun süre saklanmak isteniyorsa, gelinliğin kağıda sarılması ya da hava almayan bir kutuya koyulması doğru olacaktır. Bu tarz bir saklama şekli, gelinliğin zamanla sararmasının önüne geçmeye de yardımcı olacaktır. Ancak, gelinlik doğru şekilde saklansa bile bazen sararabilir. Böyle bir durumda uygulanabilecek yegane çözüm, gelinlik kuru temizleme olacaktır.

Gelinlik kuru temizleme fiyatları, gelinliğin modeline, leke durumuna ya da diğer bazı faktörlere göre değişebilmektedir. Bu nedenle, gelinliğinizi kuru temizlemeye vermek isterseniz, öncelikle gelinlik kuru temizleme fiyatları hakkında bilgi almanız gerekir.

Networkdry olarak geniş bayi ağımız sayesinde, bizimle iletişime geçtikten sonraki 5 saat içerisinde gelinliğinizi adresinizden alıyor ve 24 saat içerisinde temizliğini gerçekleştirip, tekrar adresinize teslim ediyoruz. Türkiye’nin en büyük kuru temizleme ağı olan Networkdry, 7 gün 24 saat sipariş verebileceğiniz online bir platforma sahiptir ve internete erişilebilen her cihazdan rahatlıkla ulaşılabilir durumdadır. Networkdry ve hizmetleri ile ilgili daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyarsanız, web sitemizde yer alan iletişim formunu kullanabilir, çevrimiçi destek alabilir ya da 0850 433 1 379 numaralı telefonu arayabilirsiniz.