En Çok Ziyaret Edilenler

campaign-slider
campaign-slider
campaign-slider
campaign-slider

Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Buzdolabı kokusu için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 1. Buzdolabını tamamen boşaltın: İçindeki tüm gıdaları çıkarın ve daha sonra donmuş yiyecekleri buzlukta saklayabilirsiniz.
   
 2. Buzdolabını temizleyin: Buzdolabının içini yıkayın ve temiz su ile durulayın. Buzdolabı temizleyicileri kullanabilirsiniz. Ayrıca kabartma tozu veya sirke gibi doğal temizlik malzemeleri de kokuyu gidermeye yardımcı olabilir.
   
 3. Kokuyu emmek için kahve veya kabartma tozu kullanın: Kuru kahve veya kabartma tozunu bir kaseye koyun ve buzdolabının içine yerleştirin. Bu malzemeler kokuyu emerek ortamı tazelemeye yardımcı olur.
   
 4. Limon suyu veya sirke kullanın: Bir kaseye limon suyu veya sirke koyun ve buzdolabının içine yerleştirin. Limon suyu veya sirke, kötü kokuları nötralize eder ve taze bir koku sağlar.
   
 5. Aktif karbon veya odun kömürü kullanın: Aktif karbon veya odun kömürü, kokuyu emerek ortamı temizler. Bunları bir kaseye koyarak buzdolabının içine yerleştirin.
   
 6. Kapı contasını kontrol edin: Buzdolabının kapı contaları zamanla aşınabilir veya kirlenebilir. Bunun sonucunda hava sızıntısı meydana gelir ve kötü kokuların oluşmasına neden olabilir. Kapı contalarını temizleyin veya gerekiyorsa değiştirin.
   
 7. Kokunun kaynağını bulun: Buzdolabı kokusu genellikle içindeki bozuk gıdalar veya dökülen sıvılar gibi nedenlerden kaynaklanır. Dolap içindeki her bir rafı ve bölümü kontrol edin, bozuk veya çürümüş yiyecekleri atın ve dökülen sıvıları temizleyin.

Eğer bu adımları uyguladıktan sonra bile kokuyu gidermekte zorlanıyorsanız, bir teknisyen çağırarak buzdolabınızın içerisindeki bir sorun tespit edilmesini sağlayabilirsiniz.

DiscountImage
NClub

Kuru Temizleme, Halı Yıkama alışverişlerinde %50 indirim ayrıcalığı ile kazançlı alışveriş yap tasarruf et!

BENZER İÇERİKLER

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ!
Deneyimli ve kaliteli ekibimiz ile saniyeler içinde kuru temizleme ve halı yıkama adresinde!
check icon
Tam Güven
check icon
24/7 Destek
check icon
Hızlı Çözüm