kuru-temizleme-hali-yikama Merhaba
Giriş Yap Üye Ol
kuru-temizleme-hali-yikama
Sepetiniz kuru-temizleme-hali-yikama
Henüz Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
kuru-temizleme-hali-yikama
0
Tül Perde Kullanımında Püf Noktalar

Tül Perde Kullanımında Püf NoktalarTül Perde Kullanımında Püf Noktalar

Bulunduğumuz ortamlarda dikkat edilen en önemli unsurlardan biri, tül ve perdelerdir. Bunlar sadece bir ihtiyaç değil, aynı zamanda tamamlayıcı dekoratif unsurlardır. Bu nedenle seçimlerimizde eşyalara uygun olmasına dikkat eder, yeni görünümlerini kaybetmemeleri için temizliklerini titizlikle yaparız. Tabi ki temizliğinin kuru temizleme hizmeti veren noktalarda yapılması daha sağlıklı olur. Yine de tül ve perde kullanımında püf noktalar öğrenildiğinde, her zaman için işimizi kolaylaştıracaktır. Bu püf noktalardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

- Tül ve perdeler yüksek ayarda yıkanmaması gereken ürünlerdir. Mutlaka 30 derece yıkamaya dikkat etmek gerekir.

- Kumaş yapılarına göre yıkama talimatları değişebilir. Talimatlara uygun yıkama gerçekleştirilirse, zarar görmeleri de engellenmiş olur.

- Belirli aralıklarla yıkanmalı ve yıkama süresi uzatılmamalıdır. Uzatıldığı takdirde kirler derinlere işler ve çıkması zorlaşır. Bu durumda yüksek ayarda yıkamak yerine, mutlaka kuru temizleme yaptırılmalıdır.

- Tül ve perdeler asla sıcak suda yıkanmamalıdır. Bu kumaş yapılarına zarar verir ve deforme olmalarına neden olur.

- Pamuklu ve keten kumaşlardan yapılan perdeler yıkama işlemi sonrasında çekebilir. Bu nedenle ölçü alınırken çekme payı da hesaba katılmalıdır.

- Tül ve perde yıkanırken yanına farklı bir ürün eklenmemelidir. Beyaz renk bile olsa zarar görmesine neden olabilir.

- Ütülenirken de kumaş yapısının zarar görmemesi için dikkatli davranmak gerekir.

Tül ve perdeleri daha uzun süre kullanabilmek ve yeni görünümlerini kaybetmesini engellemek için püf noktalara dikkat etmelisiniz. Olumsuz durumların yaşanmasını engellemek için direkt tül ve perde için kuru temizleme uygulamasına başvurabilirsiniz. Networkdry bu konuda da profesyonel çözümleriyle yanınızda olacaktır.

  
Online Sipariş
SADECE 30 SANİYEDE SİPARİŞ VERİN