kuru-temizleme-hali-yikama Merhaba
Giriş Yap Üye Ol
kuru-temizleme-hali-yikama
Sepetiniz kuru-temizleme-hali-yikama
Henüz Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
kuru-temizleme-hali-yikama
0

Gömlek Kuru Temizleme

Gömlek kuru temizleme

Gömlek Kuru Temizleme

Gündelik yaşantımız içerisinde de, iş dünyasında da en sık kullandığımız giysi türlerinin başında gömlek geliyor. Özellikle resmi kurumlarda çalışılırken, gömlek giymek resmen bir sorumluluktur. Temsil edilen konum gereğinde her zaman temiz ve özenli olmak gerekir. Gömlek kuru temizleme uygulamalarını tercih etmek bu nedenle doğru bir seçim olacaktır.

Gömlekler farklı dokulara sahiplerdir. Bu nedenle hepsi için geçerli bir yıkama ayarı söz konusu değildir. Yıkamadan önce mutlaka talimatlar kontrol edilmelidir, uygun ayar yapılmalıdır. Bazı gömlekler için sadece kuru temizleme uygulaması yaptırmak gerekir. Bunun belirtilmiş olmasına rağmen yıkama işlemi gerçekleştirmek, gömleğin sahip olduğu dokuyu kaybetmesi anlamına gelir. Artık ilk gün ki görünümünü tekrar kazanması mümkün olmayacaktır.

Yıkama işlemi kadar, ütüleme işlemi de önem taşır. Gömlek yanlış bir ısıda ütülendiğinde, yüzeyi parlar, renk değişikliği olur ve yeni görünümünü kaybeder. Bu tip durumların oluşması, severek aldığınız gömleklerin keyifle kullanılmasını engeller. Gömlek ütülemesinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır:

- Yüksek ısıda ütülenmemeli ve mutlaka iç yüzeyden ütü yapılmalıdır.

- Öncelikle gömleğin ön kısımları ütülenmeli, ardından sırt kısmına geçişmelidir.

- Kollar ütülenirken ütü çizgisine dikkat edilmeli, var olan çizginin üzerinden uygulama yapılmalıdır.

- Yaka ütüleme işlemi en sona bırakılmalıdır.

- Düğme araları da ütünün uç kısmıyla mutlaka ütülenmeli ve kırışık bir noktanın kalmadığına emin olunmalıdır.

Gömlek toplum içerisinde statü bildiren bir giysidir. Etkileyici görünmek için sadece kıyafetle uyumlu bir gömlek giymek yetmez. Aynı zamanda gömleğin temiz ve ütülü olması da gerekir. Bilinen jargonla ‘jilet gibi’ görünümler yaratmak için, jilet gibi ütü şarttır. Bu konuda işini şansa bırakmak istemeyenler için doğru seçim elbette gömlek kuru temizleme uygulamalarından yararlanarak, kusursuzca temizlenmesini ve ütülenmesini sağlamak olacaktır. Networkdry kuru temizleme ağı, Türkiye’nin birçok noktasında bulunan bayileri aracılığıyla bu konuda en iyi hizmeti sunacaktır.

Başka Hizmetlerimiz
Benzer yazılarımızı okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz
Online Sipariş
SADECE 30 SANİYEDE SİPARİŞ VERİN