kuru-temizleme-hali-yikama Merhaba
Giriş Yap Üye Ol
kuru-temizleme-hali-yikama
Sepetiniz kuru-temizleme-hali-yikama
Henüz Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
kuru-temizleme-hali-yikama
0

Battaniye Kuru Temizleme

Battaniye Kuru Temizleme

Battaniyeler de yorganlar gibi hava ısısının düşmesiyle birlikte, en sadık koruyucularımızdan biri oluyor. Yünlü yapıları sayesinde oldukça sıcak tutan ve bir an bile yanımızdan ayırmak istemediğimiz battaniyeler, düzenli olarak yıkanmadıklarında sağlığı tehdit etmeye başlar. Yünlü yapısı nedeniyle içerisinde yaşamaya başlayan bakteriler, özellikle küçük çocuklar için tehlike çanlarını çaldırır. Battaniye kuru temizleme hizmetinden yararlanarak battaniyelerin tamamen bakterilerden arınması ve derinlemesine temizlenmesi sağlanabilir.

Yün ve pamuklu yapıya sahip olan battaniyeler sık sık karşımıza çıkıyor olsa da, polar gibi sentetik liflerle dokunan battaniye çeşitleri de bulunuyor. İnce yapılı bu battaniyeleri evde yıkamak, yün battaniyelere göre daha kolay olabilir. Çamaşır makinesine sığabilecekleri ve suyla temas ettiğinde küçülebilecekleri için, bu hem temizliği kolay hale getirecek hem de makinenin zarar görmesini engelleyecektir. Ancak yine de etiketinde bulunan talimata göre hareket etmek gerekir.

Kuru temizleme yaptırmak yerine, yün battaniyeyi evde yıkamayı tercih edenler de bulunuyor. Evde battaniye yıkamak oldukça zahmetli bir uygulamadır. Özellikle çamaşır makinesini riske atmak istemeyenler, elde yıkama yoluna gider. Bu da beden gücünün bir hayli zorlanması anlamına gelir. Hem büyük bir yorgunluk hem de ciddi bir zaman kaybı söz konusu olacaktır. Üstelik bu şekilde derinlemesine temizlenmesi de mümkün değildir.

Battaniyeyi yıkamak kadar, kurutmak da titizlik ister. Yün yapılı battaniyeler geç kurur ve nemli bir şekilde dolaba konduklarında kötü bir koku meydana gelir. Aynı zamanda bakteri oluşumu için de uygun ortam hazırlanmış olur. Yün battaniyelerin tamamen kuruduğundan emin olmadan kaldırılmaması gerekir. Hem yıkama hem de kurutma işlemini problem olmaktan çıkarmak için, battaniye kuru temizleme hizmetinden yararlanmak, yapılabilecek en iyi tercih olacaktır.

Battaniye, yorgan, nevresim ve diğer tüm ev tekstili ürünlerinde, kuru temizleme hizmetiyle yanınızdayız! Networkdry çözümlerinden yararlanmak için tek tıkla sipariş verebilirsiniz. Ürünlerinizi adresinizden alarak, yine adresinize teslim eden ekibimiz, tüm işlemlerinizi daha hızlı ve daha konforlu hale getirecektir.

Başka Hizmetlerimiz
Benzer yazılarımızı okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz
Online Sipariş
SADECE 30 SANİYEDE SİPARİŞ VERİN