kuru-temizleme-hali-yikama Merhaba
Giriş Yap Üye Ol
kuru-temizleme-hali-yikama
Sepetiniz kuru-temizleme-hali-yikama
Henüz Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
kuru-temizleme-hali-yikama
0
Lekeleri Çıldırtacak Doğal Temizlik Tüyoları

Lekeleri Çıldırtacak Doğal Temizlik TüyolarıLekeleri Çıldırtacak Doğal Temizlik Tüyoları!

Giysilerin kirlenmesi engellenemez, ama kirlenen kıyafetlerin daha kolay temizlenmesi sağlanabilir. Kıyafetler üzerindeki inatçı lekeler için saatlerini harcamak yerine, kuru temizleme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hem zamandan hem de güçten tasarruf etme şansı tanır. Ancak ev ortamında da lekelerden kurtulmak için bazı tüyolar bulunuyor:

1- Herhangi bir leke oluştuğu zaman kısa sürede müdahalenin kıyafeti kurtaracağını asla unutmayın. Erkenden müdahale yöntemi de tuz ya da hafif nemli bezdir. Bu tüyoyu çoğu kişi bilir. Ancak uygulama konusunda miskinlik yapar. Hâlbuki lekeye bu şekilde bir müdahale, kıyafete lekenin yerleşmesini engeller. Dolayısıyla kararma da söz konusu olmaz.

2- Eğer protein içerikli bir gıda –süt, yoğurt gibi-  lekesiyle karşı karşıya kalırsanız, hemen müdahale için soğuk su kullanmanız ve lekenin olduğu bölgeyi iyice çitilemeniz gerekir. Buradaki püf nokta, soğu su kullanmaktır. Eğer sıcak su daha iyi gelir zannediyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü proteinler sıcak suda kimyasal tepkimeye girerler. Buda onların kıyafete daha fazla yapışması anlamına gelir.

3- Koyu kıvamlı lekeler de zorlu izlerin başında gelir. Bir takım bitki ve meyve lekeleri bunlardandır. Böyle gıdaların kıyafetinize bulaşması halinde hemen sirke bulup, leke olan bölgeye müdahale edilmesi gerekir. Sonra soğuk suyla çitilemek lekenin kıyafete işlemesini engeller. Bu yöntem terden kaynaklan lekeler için de bire birdir. Gömlek yakalarında oluşan siyah lekeleri çıkarmak için sirke kullanabilirsiniz. Ancak çok zorlu ter lekesi söz konusuysa, sirke + karbonat kullanmanız gerekebilir.

4- Yağ lekelerine maruz kalındığında kuru temizleme yaptırma yerine doğal çözümler aranıyorsa, hızlıca hareket ederek, sıcak su ve sıvı sabunla yağın kıyafete çökmesini engelleyebilirsiniz. Buradaki püf nokta, sıcak suyun derecesinin fazla olması. Tabi bu sizin dayanabileceğiniz son sıcaklık oluyor. Yağı çözen en iyi şey, sıcak sudur.

Lekelerden kurtulma adına birçok doğal yöntem bulunuyor, ancak bunların hepsinin etkili olduğunu söylemek mümkün değil. Üstelik lekeler kıyafetin kumaş yapısına göre de farklı boyutlar kazandığı için, yapılabilecek en doğru şey, kuru temizleme hizmetinden yaralanmaktır. Networkdry ülke genelinde yer alan çok sayıda şubesiyle size en iyi hizmeti, en uygun fiyata ve en kısa sürede sunmayı garanti eden, tek kuru temizleme ağıdır.

  
Online Sipariş
SADECE 30 SANİYEDE SİPARİŞ VERİN