kuru-temizleme-hali-yikama Merhaba
Giriş Yap Üye Ol
kuru-temizleme-hali-yikama
Sepetiniz kuru-temizleme-hali-yikama
Henüz Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
kuru-temizleme-hali-yikama
0
Lekelerden Korkmadan Güzel Ziyafetler Verin

Lekelerden korkmadan güzel ziyafetler verinLekelerden Korkmadan Güzel Ziyafetler Verin!

Uzun zamandır görüşemediğiniz arkadaş grubunuz veya aileniz ile enfes bir akşam yemeği organizasyonu kulağa çok hoş geliyor. Beceri isteyen menüler, tatlı çeşitleri ve içecekler… Tüm bunlar muhteşem bir akşam yemeği için yeterli görünüyor. Peki, tüm bunları planlarken, sonrası da aklınızı kurcalıyor mu? Örneğin beyaz bir masa örtüsü üzerine, parlak, kumaş peçetelerinizi de kullandığınız zengin bir sofra kuruyorsunuz. Yemek bitiminde ise örtünüz ve peçetelerinizin son halini düşünebiliyor musunuz?

Parça parça dökülmüş meyve suları, tabakların kenarından sızan yemek yağları ve peçetelerinizdeki kremsi lekeler… Kuru temizleme kaçınılmaz son! Yemek masası örtülerinin yapısı, genellikle saten ya da ipek kumaştan ve yahut dantel işlemelerden tercih edildiği için tüm bu lekelerin çamaşır makinesinde, standart deterjanlar ile çıkması hayli güç olacak ve deformasyona uğramasına neden olacaktır. Peki, lekelerle baş etmenin bir püf noktası var mı?

Günümüzde üretilen bazı leke çıkarıcılar, masa örtülerinden veya giysilerden yağ lekesini çıkarmakta kısmen başarılı. Yıkama öncesi lekenin üzerine döküp bekleterek olumlu sonuçlar alınabiliyor. Ancak leke çıkarıcı kullanmıyorsanız veya acil bir durumda evinizde kalmamışsa masa örtülerindeki lekelerin kâbusa dönüşmemesi için işte size etkili ve kolay bir yöntem.

Çoğumuzun evinde kabartma tozu bulunmaktadır. Yağ lekesi üzerine lekeyi kapatacak şekilde kabartma tozu serpin ve biraz bekledikten sonra ıslak bir fırça yardımıyla nazikçe fırçalayın. Kabartma tozunuz yoksa bebek pudrası da olabilir. Kabartma tozu veya pudra, yağı çekince bir kaşık yardımıyla üzerindeki toz tabakayı nazikçe alın ve bildiğimiz elde yıkamak için kullanılan bulaşık deterjanından damlatıp kumaşın hassasiyet derecesine göre nazikçe veya kuvvetlice çitileyin. Duruladıktan sonra hala biraz leke var ise hemen çamaşır makinesine yıkamanızı tavsiye ederiz.

Kesin çözüm diyorsanız, sonrasını düşünmeden, enfes akşam yemekleri vermeniz için masa örtülerinizi ve peçeteleriniz kuru temizleme yoluyla çıkarma işlemini denemelisiniz. Çünkü kuru temizleme yoluyla, ipek, saten ve dantel işlemeli örtülerinizi gönül rahatlığıyla temizletebilirsiniz ve geri dönüşü olmayan kötü sonuçlarla karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz keyifli ziyafetleri ertelemek yerine, Networkdry kuru temizleme ve ütüleme ağı hizmetinden yararlanın. Hem temizliği daha ekonomik hale getirin hem de sevdiklerinize zaman ayırabiliyor olmanın mutluluğunu yaşayın!

  
Online Sipariş
SADECE 30 SANİYEDE SİPARİŞ VERİN