kuru-temizleme-hali-yikama Merhaba
Giriş Yap Üye Ol
kuru-temizleme-hali-yikama
Sepetiniz kuru-temizleme-hali-yikama
Henüz Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
kuru-temizleme-hali-yikama
0
Kolay Kirlenmesiyle Ünlü Süet Ayakkabıların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kolay Kirlenmesiyle Ünlü Süet Ayakkabıların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bazı şeyler güzelliğinin arkasında birtakım zorluklar da barındırır. Şıklığın bütünleyicilerinden olan süet ayakkabılar da bunlardan bir tanesidir. Mağazalarda, vitrinlerde, online alışveriş sitelerinde sık sık karşımıza çıkan süet deri yapısına sahip ürünler yazın sandalet, terlik ve diğer yazlık ayakkabılarda ruh bulurken kışın da çizmeler ve botlarda sıklıkla kullanılır. Gördüğümüzde şıklıklarıyla, dokularıyla bizi kendine hayran bırakan bu ayakkabıların geride bıraktığı en büyük soru işareti temizlikleridir. Sahip oldukları doku nedeniyle kirlenmesi oldukça kolaydır. Üstelik süet deri üzerindeki lekeler inatçı ve kalıcı olmalarıyla ünlüdür. Yine süetin sahip olduğu doku nedeniyle sadece kirden değil, sudan bile etkilenip lekelene bilmektedir.

Peki, güzel bir günün ardından ayakkabınızı çıkarıp elinize aldığınızda üzerinde su, çamur ya da diğer lekelerden görürseniz ne yapabilirsiniz? Ya da evden çıkarken oldukça güneşli olan hava, siz çıktıktan sonra bozar da yağmur yağarsa ve bu nedenle süet ayakkabınız yağmura maruz kalırsa nasıl bir uygulamayla yağmur lekelerinden kurtulabilirsiniz? Günümüzde süet bakımı için özel üretilmiş olan birtakım fırça ve spreyler bulunmaktadır. Yağmura, suya ya da diğer lekelere maruz kalmış süet ayakkabınızı öncelikle güneşe direk maruz kalmayan bir yerde kuruyana kadar bekletin. Bu uygulamayı yaparken ayakkabınızın formunda bozulma yaşanmaması için içini kâğıt benzeri bir maddeyle doldurun. Ayakkabınızın tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra süet fırçası yardımıyla ayakkabınızı fırçalayın. Fakat bu işlemi gerçekleştirirken mutlaka fırçayı tek yöne doğru sürün. Aksi takdirde ayakkabının yapısı bozulacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra eğer hala üzerinde lekeler varsa, bir süet silgisi yardımıyla ayakkabınızın üzerindeki lekeleri silin. Yapmış olduğunuz bu bakım ayakkabınızın temizliği için uygun olacaktır.

Unutmamak gerekir ki süet ayakkabılara sadece kirlendiklerinde değil belirli ve düzenli olarak bakım yapılması gerekmektedir. Networkdry ile evde yapacağınız bakımın yansıra, temizliği oldukça zor ve zahmetli olan süet ayakkabılarınız için bir uzman bakımına da kolaylıkla ulaşabilir, ayakkabınızın temizliğini ve bakımını bilirkişiye teslim etmenin güvenini ve rahatlığını yaşayabilirsiniz. Sağlamış olduğu hizmetlerin bünyesine Lostra Hizmetlerini de ekleyen Networkdry, süet ayakkabı dâhil tüm ayakkabılarınızın bakımını kolayca yaptırmanıza olanak sağlamaktadır. Kuru Temizleme, Ütüleme ve Halı Yıkama alanlarında çok önemli başarılara imza atmış olan ekibimiz artık Lostra Hizmetleriyle de sizlerle.  

 

          
Online Sipariş
SADECE 30 SANİYEDE SİPARİŞ VERİN