kuru-temizleme-hali-yikama Merhaba
Giriş Yap Üye Ol
kuru-temizleme-hali-yikama
Sepetiniz kuru-temizleme-hali-yikama
Henüz Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
kuru-temizleme-hali-yikama
0
Kıyafetlerinizin Ömrünü Uzatmak İçin İşinize Yarayacak 4 İpucu

Kıyafetlerinizin Ömrünü Uzatmak İçin İşinize Yarayacak 4 İpucu

Tüm insanlığın ortak bir noktada buluştuğu bazı şeyler vardır. Bunlardan bir tanesi de tabi ki kıyafet edinimidir. Kimisi için bir takıntı derecesine gelinen bu edinim, kimisi için hayatını idame ettirebilecek düzeyde olsa yeterlidir. Bu nedenle kimi insanların dolapları kıyafetlerle dolup taşarken, kimileri “az olsun öz olsun” mantığındadır. Her iki durumda da kıyafetlerimiz için isteyeceğimiz şeylerin başında gelen istek kullanım ömürlerinin uzun olmasıdır. Bunun için aklımızda bulunması gereken minik ipuçlarına bir göz atmaya ne dersiniz?

  1. Özellikle yün kazaklarınızı muhafaza ederken, askıya asmanız durumunda yün kazaklarınızda sarkma ve sünme olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek amacıyla kazaklarınızı kollarını kazağa sararak asmayı deneyebilir ya da katlayarak raflarda muhafaza edebilirsiniz.
  2. Kıyafetlerinizin, özellikle de gömleklerinizin omuzlarının sürekli dik kalmasını, salık durmamasını istiyorsanız mutlaka omuzlara kadar uzanan geniş askılarla muhafaza etmelisiniz. Böylece gömleğinizin formunun bozulmasının önüne geçmiş olursunuz.
  3. Kıyafetlerimiz için vermek istediğimiz diğer ipucu ise kıyafetlerimizin yıkama aşaması için önemlidir. Özellikle kot giysilerinizde işe yarayacak olan yöntem, kıyafetlerinizin tersini çevirerek yıkamanız olacaktır. Böylece kot giysilerde sıklıkla karşılaşılan renk akmasının önüne geçilecektir.
  4. Kıyafetlerinize yapacağınız en güzel iyiliklerden biri ise, özellikle Kuru Temizlemeden başka yıkama seçeneği bulunmayan kıyafetlerinizi bundan mahrum bırakmamaktır. Yıkama önerilerinin bulunduğu kâğıtta bakım önerisi Kuru Temizleme olan bütün kıyafetlerinizi mutlaka Kuru Temizlemeye göndermelisiniz. Aksi takdirde kıyafetlerinizin kullanım ömrü sömürülmüş olur. Ayrıca Kuru Temizlemenin şart koşulmadığı kıyafetleriniz için de Kuru Temizleme yöntemi her zaman daha profesyonel ve zaman kazandırıcı yöntemdir.

Saydığımız bu ipuçlarından yararlanarak yaptığınız ufak dokunuşlar mukabilinde kıyafetlerinizi daha uzun süre kullanabilirsiniz.

              
Online Sipariş
SADECE 30 SANİYEDE SİPARİŞ VERİN