kuru-temizleme-hali-yikama Merhaba
Giriş Yap Üye Ol
kuru-temizleme-hali-yikama
Sepetiniz kuru-temizleme-hali-yikama
Henüz Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
kuru-temizleme-hali-yikama
0
Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar?

Deodorant Lekesi Nasıl ÇıkarDeodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Kıyafetlerde kötü görünüm yaratan durumlardan biri de deodorant lekeleridir. Birçok deodorant terleme durumunda beyaz veya sarı lekelere neden olur. Bu lekelerden kurtulmak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem vardır. Ancak deodorantın içeriğine bağlı olarak inatçı hale gelen lekelerden kurtulma adına en etkili yol Networkdry kuru temizleme hizmeti olanağından yararlanmak olacaktır.

Çamaşır Suyundan Uzak Durun!

Deodorant lekesinden kurtulmak için çamaşır suyunu bile denediniz öyle değil mi? Çamaşır suyu lekeyi çıkarmadığı gibi, kıyafetin renginde değişikliklere bile yol açabilir. Yakıcı bir yapıya sahip olduğu için giysinin yıpranmasına da neden olacaktır.

Boraks mı, Daha Neler?

Boraks veya bir diğer adıyla borik asit, deterjan güçlendirici bir doğal mineralli asidiktir. Mineral yumuşak beyaz renkte ve kristaller gibi bir tozdur. Genel temizlik için kullanılabilen bu madde, suyla kıvam kazanması sağlandıktan sonra bir macun gibi kullanılabilir. Giysilerde lekeli kısımlara sürüp yaklaşık bir saat bekledikten sonra etki etmeye başlayan boraks, beyaz giysilerde sorun oluşturmasa da, renklilerde asıl rengin solmasına neden olur.

Oksijenli Su Lekeyi Çıkarır mı?

Deodorant lekelerini çıkarmak için tercih edilen yöntemlerden biri de oksijenli su kullanmak. Lekenin üzerine iki üç yemek kaşığı oksijenli su uygulayıp, çitilemek işe yarayabilir. Bu şekilde durulamadan yarım saat bekletmelisiniz. Direk güneş ışığına maruz bırakmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca hidrojen peroksit, yani oksijenli su birçok temizlik ürününün içeriğindeki temel maddedir. O yüzden başka bir temizleyici maddeyle karıştırılmamalıdır.

Enzim Leke Çıkarıcı İşe Yarar mı?

Lekelerdeki bakterileri ve enzimleri parçalayarak çalışan enzimatik temizleyicilerden bulabilirsiniz. Bunlar ekonomik ve çevreye duyarlı ürünlerdir. Lekenin durumuna göre etkisi değişse de, deodorant lekesi çıkarma konusunda iyi bir yardımcı olabilirler.

Şampuanı Denediniz mi?

Her ne kadar kulağa şaşırtıcı gelse de, şampuan sadece saçların temizliğinde değil, giysilerin temizliğinde de kullanılabilecek türde bir üründür. Deterjan görevi de gören şampuan, terin ürettiği doğal yağlar üzerinde etkili bir içeriğe sahip olduğundan, deodorant lekesi çıkarma amacıyla kullanabileceğiniz pratik bir unsurdur.

 

  
Online Sipariş
SADECE 30 SANİYEDE SİPARİŞ VERİN