kuru-temizleme-hali-yikama Merhaba
Giriş Yap Üye Ol
kuru-temizleme-hali-yikama
Sepetiniz kuru-temizleme-hali-yikama
Henüz Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
kuru-temizleme-hali-yikama
0
Çilek Lekesi Nasıl Çıkar?

Çilek Lekesi Nasıl Çıkar?

Çilek, yazın gelişini müjdeleyen ilk meyve. Hemen hepimizin en sevdiği meyveler arasında yerini alıyor. Çilek lezzet olarak her ne kadar cezbedici olsa da, lekeleri tam anlamıyla eziyete neden oluyor. Özellikle küçük çocukları olanlar, çilek lekesi nasıl çıkar bu konuda adeta bir uzmana dönüşürler. Çünkü bu leke, diğer meyve lekeleri gibi sadece makinede, uygun ayarda yıkanmayla yok olmaz. Mutlaka özel uygulamalar yapmak gerekir.

Çilek lekesini çıkarmak için ne yapmalı?

Çilek lekesi direk olarak meyveden ya da çilekli meyve suyundan kaynaklı oluşabilir. Ancak her iki durumda da özel uygulama gerekir. Çamaşır makinesinde yıkamadan önce, çilek lekesi çıkarma işlemleri yapılır. Bu adımlar şu şekilde sıralanabilir:

- Çilek lekesi tazeyse, zaman kaybetmeden harekete geçmeli, hemen ılık suyla leke arıtılmaya çalışılmalıdır.

- Hassas bir kumaş söz konusu değilse, lekenin bulunduğu alan suyun altında çitilenebilir.

- Sıvı çamaşır deterjanları ve leke çıkarıcılar kullanılabilir, ancak içerisinde ağartıcı maddelerin bulunmadığından emin olmak gerekir.

- Çamaşır deterjanı ve diğer leke çıkarıcıları direkt kullanmak yerine, suyla seyrelterek kullanmak, giysiyi riske atmaya da engel olur.

- Leke çıkarma için ön uygulamayı yaptıktan sonra, yıkama talimatına uygun şekilde çamaşır makinesine atılabilir.

Çilek lekesi, yaz süreçlerinde sıklıkla mücadele etmek zorunda kaldığımız lekelerin başında geliyor. Özellikle bebek ve çocuk giysilerinde çilek lekesi çıkarmak için yapılan uygulamalar, narin kumaş yapıları nedeniyle yıpranmalara sebep oluyor. Giysilerin uzun süre yeni görünümünü ve kalitesini koruyabilmesi için, evde leke çıkarma yöntemlerini denemek yerine, kuru temizleme hizmeti almak, çok daha mantıklı bir işlem…

Sektörde başarılı bir şekilde ilerlemeye devam eden Networkdry kuru temizleme, çilek lekesi ve diğer lekeler için profesyonel ekibiyle yardımcınız olacaktır.

        
Online Sipariş
SADECE 30 SANİYEDE SİPARİŞ VERİN