Sepet Sepetİ Kapat
Ara Toplam0,000,00 TL
Ödeme Sayfasına Git

Alışverişe Devam Et

KULLANICI GİRİŞİ
 • Cep
 • Şifre Gönderme Başarısız

  Şifreniz cep telefonunuza gönderilmiştir

 • Geri DönGönder
 • Ad
 • Soyad
 • Email
 • Cep
 • Şifre
 • Şifre Tekrar
 • Üyelik Sözleşmesini okudum kabul ediyorum.

  Networkdry tarafından gönderilecek ticari elektronik iletileri almak istiyorum.

 • Geri DönKayıt Ol
 • Şifre
 • Lütfen tekrar deneyiniz

  Şifre Gönderme Başarısız

  Şifreniz başarıyla gönderilmiştir

 • Tekrar GönderGönder

Çikolat Lekesi Nasıl Çıkar?

Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar?

Çikolataya siz de hayır diyemiyorsunuz, öyle değil mi? Her yaştan insan için vazgeçilmez tatlardan biri olan çikolata, çocuklar için de en çekici besinlerden biri. Tabi onlar çikolata yedikten sonra soluğu kuru temizleme hizmeti veren noktalarda almıyor değiliz.

Giysiler başta olmak üzere, çoğu zaman halı ve koltuklarda da çikolata lekeleri oluşa biliyor. İçeriğindeki yağ, şeker ve süt nedeniyle çikolata lekesi biraz uğraştırıcı lekeler sınıfına girer. Leke oluşur oluşmaz müdahale edildiğinde iz kalmasını engelleme konusunda başarılı olunabilir, ama lekeyi çıkarmaya çalışırken kumaşa zarar vermemek için Networkdry gibi kuru temizleme merkezilerine başvurmak akıllıca olacaktır.

Yine de evde kendi yöntemleriyle çikolata lekesini çıkarmayı denemek isteyenler için birkaç önerimiz olabilir:

Sıcak bir ortamda erimiş çikolata tabakasını hemen temizlemeye çalışırsanız lekenin daha fazla yayılmasına neden olursunuz. Kumaş üzerindeki çikolatanın eriyip lekenin daha fazla yayılmaması için lekeli bölgeyi soğutmanız ve lekeyi kurutmanız gerekir. Bunun için buz torbası kullanarak zamandan kazanabilirsiniz. Böylece leke üzerindeki çikolata kalıntıları katılaşarak kolayca temizlenebilir.  Katılaşıp sertleşen çikolata parçalarını kazıyarak kumaştan uzaklaştırarak temizleyin. Bu sayede lekeyi çıkarma işlemi sırasında lekenin etrafa daha da yayılmasını önlemiş olacaksınız. Çikolata kalıntılarından arındırdığınızı düşünüyorsanız artık aşağıdaki adımları izleyerek çikolata lekesini temizleyeme başlayabilirsiniz:

- Lekenin üzerine sıvı deterjan dökerek 10- 15 dakika bekleyin.

- Ardından giysinizin ürerindeki lekeyi ovalayarak 15 dakika soğuk suda bekletin.

- Çikolatanın bileşeni nedeniyle lekesinin daha fazla yerleşmemesi için suyun soğuk olması önemlidir.  Bu işlemin ardından ılık su kullanarak giysinizi elde ya da makinede yıkayın.

Bu yöntem lekenizi tamamen çıkarmaya yeterli olmadı mı? Giysiniz ya da halınızın yıkama talimatında belirtilen aksi bir durum yoksa aşağıdaki karışımlarla uygulanan yöntemleri deneyebilirsiniz:

- Eczaneden alacağınız 90 derecelik alkolle bir bezi ıslatın ve çikolata lekesini silin.

- Leke tamamen çıktıktan sonra ılık suyla giysinizi elde ya da çamaşır makinesinde yıkayın.

- Lekesini çıkarmaya çalıştığınız giysi sentetik bir kumaştan yapılmışsa çikolata lekesini çıkarmak için alkollü suyun içinde bekletmeyi de seçebilirsiniz.

- Ardından aynı şekilde ılık suda yıkayın.

Giysileriniz ve eşyalarınızdaki her türlü zorlu leke için en sağlam çözüm noktanızın Networkdry kuru temizleme ve halı yıkama olacaktır. Gerek halılarınızdaki ve koltuklarınızdaki çikolata lekeleri ve benzer güçlü lekeler için halı yıkama hizmeti, gerekse en güzel kıyafetlerinizdeki ağır lekeler için kuru temizleme hizmeti veren Networkdry, kaliteli ve hızlı çözümleriyle beklentilerinize cevap verir. İnatçı lekelerden kurtulma konusunda hayal kırıklığı yaşamamak için Networkdry’a güvenin!

Online Sipariş

Sadece 30 saniyede sipariş verin

Yükleniyor Kuru Temizleme